Mobil Dünyam 

Google Play'de en çok indirilen alışveriş uygulamaları

İnternet kullanımının yaygınlaşmasından sonra Türkiye’de de internetten alışveriş uygulamaları popülerliğini günden güne arttırarak geniş kitlelere ulaştırdı.

Alışveriş uygulamaları hayatımıza inanılmaz bir kolaylık kattı. Yerimizden kalkmadan aklımızdan geçirdiğimiz ürünü sadece tuşlara basarak, tek tıkla evimize kadar getirmeleri ihtiyacı olsun yada olmasın yaptıkları kampanyalar ve cazip fiyat stratejileri bu alışveriş uygulamalarına bağımlılığını ve popülerliğini arttırdı.

Türkiye’de çoğu insan farkında değil ama alışveriş siteleri avantajlarla dolu sihirli bir dünya. Her gün bir yenisiyle tanıştığımız internet siteleri ve alışveriş uygulamalarıyla sektörde inanılmaz bir rekabet var. Bu rekabet indirimler, kampanyalar, hediye çekleri ve müşteri sadakatine yönelik bağlayıcı özelliklerle birlikte önemli ölçüde müşterilere cazip fiyatlar sunuyorlar.

Şimdi Google Play de en çok indirilen alışveriş uygulamalarında ilk sırayı Trendyol alırken sırasıyla letgo, n11, Hepsiburada ve Sahibinden olarak sıralanıyor. Türkiye’de en çok indirilen 10 alışveriş uygulamalarını sizlerle inceleyelim.

Türkiye’de en çok indirilen alışveriş uygulamaları

1. Trendyol 2. Hepsiburada 3. Sahibinden
Letgo n11 Gittigidiyor
Çiçeksepeti dolapGetir

Trendyol

Demet Mutlu tarafından, Türkiye’de moda e-ticaret sektöründe kurulan alışveriş sitesidir. Dünyaca tanınan giyim markalarını kendi bünyelerinde satışını sağlamaktadırlar. 700 kişilik dev ekibiyle hizmet etmektedir. Yakın bir zamanda Avrupa Kalkınma Bankası tarafından yatırım desteği almıştır. Trendyol, 128 bit şifreleme ile internet sitesi ve uygulamasından giyimden süpermarket ürünlerine kadar kapsamlı satış gerçekleştirmektedir. Türkiye’de indirilen en çok indirilen alışveriş uygulamalarının başında gelmektedir.

Hepsiburada

Hepsiburada, 1998 yılında faaliyete başlamıştır. Sultanbeyli’de 1700 personeliyle internet üzerinden hizmet veren alışveriş sitesidir. Şirket beş binden fazla tedarikçiyle çalışmaktadır. Doğan holding bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedirler. en çok indirilen alışveriş uygulamalarında ikinci sıradadır.

Sahibinden

Sahibinden, emlak, vasıta ve hizmet gibi birçok kategoride ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı online platformdur. 2000 yılında 2700 ilanla yayına başlamış günümüzde 5 milyona yakın aktif ilanı bulunmaktadır.

Letgo

Letgo, 2015 yılında ABD’de kullanıcıların eşyalarını satmasına olanak sağlayan web sitesi ve uygulama olarak piyasaya sürüldü. Türkiye’de aylık 8 milyon ürün listelemektedir.

n11

n11, 2013 yılında kurulan internet üzerinden alışveriş uygulamasıdır. İnternet aracığılıyla işletmeden tüketiciye satış sağlayan e-ticaret platformudur.

İlgili Mesajlar

2 Thoughts to “Google Play'de en çok indirilen alışveriş uygulamaları”

  1. Gerçektenden benimde en çok kullandığım trendyol, n11 ve getir uygulaması. Çok işe yarıyorlar.

  2. Ben trendyolu tercih ediyorum. Fiyatları uygun.

Leave a Comment