Korona Haberleri 

Samsung koronavirüsü sebebiyle fabrika kapattı.

Akıllı telefon üretiminden sorumlu bir çalışanda korona virüsü benzeri hastalığın çıkmasıyla Samsung Galaxy Z Flip fabrikasını kapattı.

Samsung koronavirüsü Galaxy Z Flip sebebiyle fabrika kapattı.

Koronavirüsünün yayılmasının ardından şirketlerini, mağazalarını, ofislerini kapatan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Korona virüsü dünya çapında teknoloji endüstrisine zarar vermeye devam ediyor. Hastalık, Samsung‘un en yeni akıllı telefonunu etkilemeye başladı.

Galaxy Z Flip piyasaya sürüldükten sadece haftalar sonra, Kore elektronik devi hafta sonu Güney Kore’de bulunan fabrikasını kapattı. Güney Korenin Gumi şehrindeki tesis, akıllı telefon üretiminden sorumlu olan çalışanında Koronavirüsünün pozitif çıkmasının ardından fabrikayı kapattı.

Sammobile, fabrikanın önümüzdeki pazartesi günü yeniden açılmasının beklendiği ve beklenen zararın minimum düzeyde olması yönünde açıklama yaptı. Koronavirüsü nedeniyle ölenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. 2000‘den fazla kişinin ölümüne yol açtı ve 75.000 üzerinde kişide tespit edildi. ABD, Avrupa, Asya, Orta Doğu, İran, Afrika ve Avustralya‘da vakalar doğrulandı.

Koronavirüsünün korkusu, şubat ayının başlarında yapılması beklenen Mobil Dünya Konferansı’nın da iptal edilmesine sebep oldu.

Samsung, hastalığı etkilenen tek akıllı telefon üretici değil. Apple bu ayın başlarındandan itibaren Çindeki faliyetlerinin çoğunu askıya aldı.

kaynak ve resim: cnet, engadget

İlgili Mesajlar

Leave a Comment