Connect with us

Korona Haberleri

Corono salgını Bitcoin'in değer kazanmasına katkıda bulundu

Published

on

Hiçbir merkez bankası, resmi kuruluşa bağlı olmamasına rağmen Bitcoin en değerli online ödeme aracı olarak kullanılıyor. 2019 yılının son gününden bu yana yaklaşık yüzde 40 değer kazandı, yeni yıla yükselişle başladı.

btc yükselişe devam ediyor

deVere Group kurucusu ve CEO’su Nigel Green;

“Bitcoin’in corona virüsü salgınının devam ettiği sürece artacağını” öne sürdü.

Green;

Bitcoin fiyatlarının yükselmesinin ardından yaptığı açıklamada salgın ile doğrudan orantılı artacağını ve vaka sayısının artmasıyla Bitcoin fiyatlarının da yükselişe geçeceğini öne sürdü.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korona Haberleri

Samsung koronavirüsü sebebiyle fabrika kapattı.

Published

on

By

Akıllı telefon üretiminden sorumlu bir çalışanda korona virüsü benzeri hastalığın çıkmasıyla Samsung Galaxy Z Flip fabrikasını kapattı.

Samsung koronavirüsü Galaxy Z Flip sebebiyle fabrika kapattı.

Koronavirüsünün yayılmasının ardından şirketlerini, mağazalarını, ofislerini kapatan şirketlere bir yenisi daha eklendi. Korona virüsü dünya çapında teknoloji endüstrisine zarar vermeye devam ediyor. Hastalık, Samsung‘un en yeni akıllı telefonunu etkilemeye başladı.

Galaxy Z Flip piyasaya sürüldükten sadece haftalar sonra, Kore elektronik devi hafta sonu Güney Kore’de bulunan fabrikasını kapattı. Güney Korenin Gumi şehrindeki tesis, akıllı telefon üretiminden sorumlu olan çalışanında Koronavirüsünün pozitif çıkmasının ardından fabrikayı kapattı.

Sammobile, fabrikanın önümüzdeki pazartesi günü yeniden açılmasının beklendiği ve beklenen zararın minimum düzeyde olması yönünde açıklama yaptı. Koronavirüsü nedeniyle ölenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. 2000‘den fazla kişinin ölümüne yol açtı ve 75.000 üzerinde kişide tespit edildi. ABD, Avrupa, Asya, Orta Doğu, İran, Afrika ve Avustralya‘da vakalar doğrulandı.

Koronavirüsünün korkusu, şubat ayının başlarında yapılması beklenen Mobil Dünya Konferansı’nın da iptal edilmesine sebep oldu.

Samsung, hastalığı etkilenen tek akıllı telefon üretici değil. Apple bu ayın başlarındandan itibaren Çindeki faliyetlerinin çoğunu askıya aldı.

kaynak ve resim: cnet, engadget

Continue Reading

Korona Haberleri

Korona virüsü, harita uygulaması üzerinden son veriler.

Published

on

By

Korona virüsü, 2020’ye girmeye günler kala Çin’in Wuhan şehrinde bir hayvan pazarından insanlara bulaştığı tahmin edilmektedir. En başında çok önemsenmemesine rağmen dünya genelinde yankı oluşturmuş, dünyayı salgını durdurma yarışına sokmuştu.

O zamandan beri yeni virüse karşı ayak uydurmaya çalışıyoruz. Sosyal medya ve haber sitelerinde hemen hemen her gün, bu salgının son dönüşleri endişe verici başlıklar altında paylaşılmakta. Şuanda dünya çapında yaklaşık 25 ülkeye yayılmış vaka sayısı da gün geçtikçe endişe verici sayılara çıkmıştı.

Korona virüsü yaklaşık 69 bin kişiyi etkilemiş(onaylanmış korona vakası 69.267) ve ölüm sayısı 1670’e yükselmişti.

Korona virüsünün, Dünyadaki bu hareketliliğin ardından Londra Hijyen ve Tropik Tıp Okulu yeni bir salgın haritası geliştirdi. Hareketli bir hedefin statik görüntüsünü sunan bu uygulama, kaç kişinin etkilendiğini, taburcu olduğunu ve yaşamını yitirdiğini sunar.

Site Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından sürekli güncellenmektedir.

Ayrıca site üzerinden önceki SARS salgını, Ebola ve Domuz Gribi gibi salgınları inceleyebilirsiniz.

Sitenin genel amacı insanlara doğru bilgiler vererek salgın hakkındaki bakış açımızın değişmesini sağlayarak virüs hakkında en doğru bilgileri vermek. Çin de yayılmasına rağmen Çin dışındaki vaka sayılarıda 10 kat arttı. Tedbirlere rağmen şubat ayının başından beri dört yeni ülkede görülmesi insanların tedirginliğini arttırdı. Çindeki durum Ocak ayından beri her üç dört günde bir vakalar ikiye katlandı. Batı afrikadaki Ebola salgınından ölüm oranı %40lardayken (28.600 kişinin %40’ı) domuz gribi 60 milyondan fazla kişiyi etkiledi ve 150-200 bin ölüme sebeb oldu(%0.1’in altında). Korona virüsü Sars ile benzerlik taşımasına rağmen ölüm oranı %2 olarak tahmin edilmektedir. Ama avrupadaki Sars oranını çoktan aşmış durumda.

2003 Sars Salgını

Continue Reading

Trendler

Copyright © 2011