Connect with us

Mobil Dünyam

Google Play'de en çok indirilen alışveriş uygulamaları

Published

on

İnternet kullanımının yaygınlaşmasından sonra Türkiye’de de internetten alışveriş uygulamaları popülerliğini günden güne arttırarak geniş kitlelere ulaştırdı.

Alışveriş uygulamaları hayatımıza inanılmaz bir kolaylık kattı. Yerimizden kalkmadan aklımızdan geçirdiğimiz ürünü sadece tuşlara basarak, tek tıkla evimize kadar getirmeleri ihtiyacı olsun yada olmasın yaptıkları kampanyalar ve cazip fiyat stratejileri bu alışveriş uygulamalarına bağımlılığını ve popülerliğini arttırdı.

Türkiye’de çoğu insan farkında değil ama alışveriş siteleri avantajlarla dolu sihirli bir dünya. Her gün bir yenisiyle tanıştığımız internet siteleri ve alışveriş uygulamalarıyla sektörde inanılmaz bir rekabet var. Bu rekabet indirimler, kampanyalar, hediye çekleri ve müşteri sadakatine yönelik bağlayıcı özelliklerle birlikte önemli ölçüde müşterilere cazip fiyatlar sunuyorlar.

Şimdi Google Play de en çok indirilen alışveriş uygulamalarında ilk sırayı Trendyol alırken sırasıyla letgo, n11, Hepsiburada ve Sahibinden olarak sıralanıyor. Türkiye’de en çok indirilen 10 alışveriş uygulamalarını sizlerle inceleyelim.

Türkiye’de en çok indirilen alışveriş uygulamaları

1. Trendyol 2. Hepsiburada 3. Sahibinden
Letgo n11 Gittigidiyor
Çiçeksepeti dolapGetir

Trendyol

Demet Mutlu tarafından, Türkiye’de moda e-ticaret sektöründe kurulan alışveriş sitesidir. Dünyaca tanınan giyim markalarını kendi bünyelerinde satışını sağlamaktadırlar. 700 kişilik dev ekibiyle hizmet etmektedir. Yakın bir zamanda Avrupa Kalkınma Bankası tarafından yatırım desteği almıştır. Trendyol, 128 bit şifreleme ile internet sitesi ve uygulamasından giyimden süpermarket ürünlerine kadar kapsamlı satış gerçekleştirmektedir. Türkiye’de indirilen en çok indirilen alışveriş uygulamalarının başında gelmektedir.

Hepsiburada

Hepsiburada, 1998 yılında faaliyete başlamıştır. Sultanbeyli’de 1700 personeliyle internet üzerinden hizmet veren alışveriş sitesidir. Şirket beş binden fazla tedarikçiyle çalışmaktadır. Doğan holding bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedirler. en çok indirilen alışveriş uygulamalarında ikinci sıradadır.

Sahibinden

Sahibinden, emlak, vasıta ve hizmet gibi birçok kategoride ilan ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı online platformdur. 2000 yılında 2700 ilanla yayına başlamış günümüzde 5 milyona yakın aktif ilanı bulunmaktadır.

Letgo

Letgo, 2015 yılında ABD’de kullanıcıların eşyalarını satmasına olanak sağlayan web sitesi ve uygulama olarak piyasaya sürüldü. Türkiye’de aylık 8 milyon ürün listelemektedir.

n11

n11, 2013 yılında kurulan internet üzerinden alışveriş uygulamasıdır. İnternet aracığılıyla işletmeden tüketiciye satış sağlayan e-ticaret platformudur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Dünyam

Word, Excel, PowerPoint tek bir uygulamada

Published

on

By

Microsoft Ofis, yeni bir güncelleme paylaşarak, Word, Excel, PowerPoint‘i tek bir uygulamaya getirdi.

Yeni Office uygulaması Word, Excel ve PowerPoint‘i tek bir uygulamada birleştirir. 

Microsoft Office çarşamba günü yeni bir mobil uygulama paylaşarak, Microsoft, iOS ve Android kullanıcıları için; Yazılım devinin en çok kullanılan üç uygulamasını(Word, Excel ve PowerPoint) tek bir uygulamada birleştirdi. Microsoft üç uygulamayı bir araya getirerek, insanların zaten bildiği ve kullandığı Word, Excel ve Powerpoint uygulama marketlerde yıllardır mevcut.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI

 • Tek bir uygulamadan belgeler, elektronik tablolar ve sunularla çalışmak için en yaygın kullanılan araçlar.
 • Gerçek zamanlı ofis belgeleri oluşturabilir, düzenleyebilir ve üzerinde arkadaşınızla birlikte çalışabilirsiniz.
 • Özgeçmiş, bütçe takibi, sunu ve diğer tüm belgelerinizi oluşturabileceğiniz şablonlar sunar.
 • Kişisel bulun alanınıza kurarak, cihazınızda, okulda ve iş yerlerinizde Word, Excel, Powerpoint dosyalarını kolayca depolayın ve kullanın.
 • Bir belgenin fotoğrafını çekerek Word’de düzenleyebilirsiniz.
 • Verilerle çalışabilmemiz için Excel dosyalarını e-tablolara dönüştürebilirsiniz.
 • Uygulamada kamera erişimi vererek beyaz tahtanın ve belgelerin otomatik olarak oluşturulmuş dijital görüntülerini oluşturabilirsiniz.
 • Fotoğraflardan veya Word,Excel ve Powerpoint belgelerini anında PDF olarak kaydedebilirsiniz.
 • Dosyalarınızı kolaylıkla cihazlarınızda kullanabilirsiniz.
 • PDF’leri imzalayabilirsiniz.
 • Hızlı notlar alabilir, bağlantıları açmak için QR kodlarını tarayabilirsiniz.

UYGULAMANIN KAPLADIĞI ALAN

Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint): 378,6 MB
Microsoft Powerpoint: 270,3 MB
Microsoft Excel: 282,1 MB
Microsoft Word: 282.4 MB
Telefonunuzda yaklaşık 550 MB tasarruf alanı sağlar.

UYGULAMAYI İNDİRME BAĞLANTILARI

Uygulamayı App Store’de indirmek için resme tıklayın.
Uygulamayı Google Play’de indirmek için resme tıklayın.

kaynakça: cnet

Continue Reading

Trendler

Copyright © 2011